Velký průvodce: Jak probíhá prodej nemovitosti​.

26.09.2023

Chcete prodat nemovitost, ale nevíte, co všechno vás čeká? Tak si to se mnou pojďte projít pěkně krok za krokem. Ať víte, do čeho jdete, když spolupracujete s Home Kozlík.

Úvodní schůzka

Nejprve se musíme seznámit. Spolu, pokud se ještě neznáme, ale hlavně s nemovitostí. A tak je nejlepší se potkat přímo v ní či u ní. Zeptám se vás na základní informace k nemovitosti, projdu si ji s vámi, pořídím si dokumentační fotky (to ještě nejsou ty, co půjdou do inzerce) a zjistím od vás, proč chcete nemovitost prodat, jak na prodej spěcháte a podobně.

Druhá schůzka

Na druhou schůzku přijdu se srovnávací tržní analýzou, která ukazuje můj odborný názor na prodejní cenu (více o cenotvorbě se dočtete zde). Zároveň vám vysvětlím celý proces a domluvím se s vámi na časovém harmonogramu. Pokud se pro spolupráci se mnou rozhodnete, podepíšeme spolu dohodu a jdeme na věc. Jakmile mi od nemovitosti dáte klíče, všechno ostatní už proběhne bez vás.

Focení & video prohlídka

Fotky a video jsou velmi důležitou součástí propagace nemovitosti, a tak si na nich dáme hodně záležet. Před focením proběhne příprava nemovitosti neboli home staging (více o něm se dočtete zde). Celé focení a natáčení pak probíhá v jednotlivých místnostech postupně. Pokud nemovitost není vyloženě vhodná pro klasické natáčení, díky jejímu stavu, vytvoříme tzv. vizualizaci a tu vložíme do video prezentace (více o vizualizaci se dozvíte zde). Vytvořím také živé vysílání pro facebook a podobně. Na focení máme spoustu vybavení – foťáky, objektivy, ale i polštáře, dekorace a další nezbytnosti.

Texty, webovky, a další příprava

Po videu a fotkách přijde na řadu realizace samostatných webových stránek nemovitosti, které budou složit pouze k prodeji vaší nemovitosti s doménou třeba www.JardaProdaDum.cz. Dále přijdou na řadu texty, a to tak, aby zaujaly a přilákaly pozornost k vaší nemovitosti, která se na realitních serverech ocitá mezi "konkurenty". Abych nemovitost mohla správně popsat, zajistím si k ní všechny podklady. Buď od vás, nebo třeba ze stavebního úřadu. Musím o nemovitosti vědět první poslední. A samozřejmě zadám grafikovi 3d zpracování půdorysů.

Inzerce a další prezentace

Teď přišel čas, abych vaši nabídku pustila do světa. Zveřejním ji na realitních serverech, na mém webu i na mém Facebooku. Ale to mi nestačí! Dám o ní vědět i na dalších mých pracovních profilech a webových stránkách, na Instagramu, YouTube, Seznamu i na Linkedinu. Také se dostanu do časopisů vycházejících přímo pro vaší lokaci, ale i dalších lokací. Současně o ní řeknu i kolegům v klubech Business for Breakfast nebo Smart Network. Chci mít zkrátka jistotu, že se nabídka dostane úplně ke všem.

A samozřejmě nesmí chybět pěkná plachta


Prohlídky nebo den otevřených dveří

Jak proběhnou fyzické prohlídky nemovitosti, záleží vždy na typu nemovitosti. Někdy dělám klasické prohlídky, jindy třeba den otevřených dveří. Časy vždy koordinuji s vámi tak, aby vás proces nijak neomezoval v případě, že nemovitost užíváte. Vždy vás informuji o tom, jak proces prodeje probíhá, kolik je zájemců a tak dále.

Zjišťujeme, odpovídáme, financujeme

Před prohlídkami, během nich i po nich komunikuji s klienty. Odpovídám na jejich dotazy, zjišťuji případně další informace a hledám řešení tak, aby si mohli nemovitost koupit. Pomáhám jim také s financováním. I v tomto bodě jste neustále informováni o vývoji situace.

Uzavření obchodu a právní servis

Když naleznu zájemce o koupi, prodiskutuji s ním všechny náležitosti týkající se koupě. Společně s ním podepíšeme třístrannou rezervační dohodu a on nám složí rezervační depozit. Následně komunikuji s hypotečním specialistou (spolupracuji s panem Jiřím Lukešem, více info o něm zde) abych po nemovitosti provedla odhadce z banky a dodala mu všechny podklady. Následně ve spolupráci s advokátní kanceláří Türnhofer vytvoříme návrhy kupních smluv a prodiskutujeme je s oběma stranami. Domluvíme se také, kde a jak proběhne úschova kupní ceny (vždy trváme na tom, že to bude v bance, u notáře nebo u advokáta). Nicméně poskytuje skrze AK Türnhofer pro mé klienty úschovu zcela zdarma.

Katastr nemovitostí

Když je všechno domluveno, podepíši s vámi i kupujícím nezbytné dokumenty a následně je všechny podám na katastr nemovitostí. S katastrem řeším i případné dotazy či doplnění informací, pokud to požaduje. Celý případ sleduji, abych vždy měla přehled, co se děje, a mohla vás informovat.

Předání nemovitosti

Jakmile katastr přepíše nemovitost na nového majitele, společně s vámi mu nemovitost předáme a pořídíme protokol o předání, včetně záznamu stavu meřičů energií. Na závěr už jen zajistím převod energií na nového majitele a případně pomohu s daňovými přiznáními.

Je to jednoduché. Ale je kolem toho spousta běhání. S mojí maličkosti po svém boku, ale nemusíte  nikam běhat vy. Všechno zařídím za vás. Svěřte svou nemovitost k prodeji Lence Kozlíkové a užívejte si volného času!

Autor: Lenka Kozlíková

Motto: ,,BÝT JINÝ NENÍ ŠPATNÉ, JE TO VÝHODA.

Jsem podnikatelka, která pracuje proto, že jí to baví. Ne pro to, že musí."

Žiji se svým mužem, synem Ondráškem a našim zvířectvem nedaleko Prahy v domě, který neustále zvelebujeme.

Svou práci si doslova užívám, což na mně poznáte od první minuty setkání. Ve svém volném čase se věnuji designování bytových interiérů a je to doslova mou další vášní. O čemž se můžete přesvědčit i u předpřípravy nemovitosti prodeji či pronájmu.

Profesně:

V realitách jsem začala působit od roku 2006. Od září 2008 zcela samostatně. Po té jsem v roce 2015 spoluzakládala společnost Home Kozlík, které jsem nyní jednatelem, se svým týmem specializovaných odborníků od profi prezentace až po nemovitostní marketing.

Jsem certifikovanou realitní makléřkou, a znám tedy dobře obor své praxe. Ráda poskytuji osobní konzultace. Jak já říkám, nikdy není nad dobrý šálek kávy.

Zaujalo vás to?

NAPIŠTE MI

Vaše data zpracovávám podle zásad ochrany osobních údajů