Články Lenky Kozlíkové

Realitní tipy

Představte si, že si koupíte krásný pozemek se vzrostlými stromy, někde, kde se Vám velmi líbí a vy nemyslíte na nic jiného, než že vám na tomto vysněném míste bude stát krásný domek, který vám bude říkat pane. Vše je zalité sluncem do té doby, než začnete řešit potřebná povolení a nezjistíte, že na svém pozemku si postavíte leda tak...

Spotřebitelé zavázaní hypotékou mají malý důvod k radosti. ČNB totiž 7. března 2019 vydala prohlášení, ve kterém blíže specifikuje, co jsou účelově vynaložené náklady. V těch byl až doposud zmatek a každá banka si je vykládala jinak.

Při ohlášení stavby rodinného domu je třeba vyplnit patřičný formulář a k němu přiložit několik příloh, včetně souhlasu sousedů s vaším stavebním záměrem. Jak má vypadat souhlas souseda se stavbou a co dělat, když nám soused se stavbou nesouhlasí?

Hlavní město v dostupnosti vlastního bydlení za dalšími evropskými metropolemi zaostává. Důvodem je rychlý růst cen nových bytů, kterému nestačí růst platů. Podle partnera poradenské společnosti KPMG Pavla Klimenta se bude cena bytů v Praze zvyšovat i letos. "Růst ale bude mírnější," říká.